Drewniane meble ogrodowe – jak je odnowić po zimie?
Meble ogrodowe
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Drewniane meble ogrodowe – jak je odnowić po zimie?

Drewniane meble ogrodowe to prawdziwa ozdoba każdej strefy wypoczynkowej. Należy jednak pamiętać o tym, że wymagają opieki! Sprawdź, jak odnowić je po zimie, by dalej cieszyły oko. 

Drewniane meble ogrodowe pięknie się prezentują

Trzeba przyznać, że drewniane meble to marzenie wielu osób. Takie komplety wspaniale wpisują się w aranżację ogrodu czy tarasu. Aż jeszcze bardziej chce się tam przebywać! Kiedy wyjmujesz je po zimie, musisz jednak odpowiednio o nie zadbać. W przeciwnym razie zbyt długo nie będziesz cieszyć się ich pięknym wyglądem. 

Konserwacja drewna – jak to zrobić na własną rękę?

Niektórzy po wyjęciu mebli ogrodowych na nowy sezon chętnie korzystają z pomocy specjalistów. Uwierz nam, że nie ma takiej potrzeby. Jesteś w stanie samodzielnie zadbać o stan drewna. Płyn do naczyń i gąbka to coś, co na pewno masz w domu. I na początku głównie tego potrzebujesz. Należy umyć meble, aby je oczywiście oczyścić, ale także przekonać się, w jakim są stanie. Jeżeli dysponujesz myjką ciśnieniową, to tym lepiej – sprzątanie będzie skuteczniejsze. Gdy meble będą już czyste, możesz ocenić, na ile trzeba je ogarnąć po zimie.

Renowacja mebli drewnianych nie tylko w przypadku zniszczeń

Dokładnie tak – na wstępie należy zaznaczyć, że konserwacja drewna to coś, co warto robić regularnie. Nie tylko wtedy, kiedy meble są wyraźnie zniszczone. Ten delikatny materiał potrzebuje opieki i troski niezależnie od swojego stanu. Warto być w tym regularnym, więc renowacja mebli ogrodowych po zimie wydaje się po prostu oczywista. Odnawianie mebli ogrodowych wykonanych z drewna jest trzyetapowa. Mowa oczywiście o oczyszczaniu, które masz już za sobą, a także o zabezpieczaniu oraz malowaniu. Zdarza się, że dodatkowo trzeba uzupełnić ubytki lub dokonać drobnych napraw.

Zabezpieczanie i malowanie drewna – jak to zrobić?

Jeżeli chodzi o zabezpieczanie drewna, sięgnij po profesjonalne impregnaty do tego materiału. Znajdziesz je w każdym sklepie z materiałami budowlanymi oraz ogrodowymi. Ostateczny wygląd mebli, o jakim marzysz, nadasz dzięki malowaniu. Gdy marzysz o maksymalnie naturalnym efekcie, sięgnij po bejcę lub lakierobejcę. Do dyspozycji masz także różnorodne farby do drewna, z których każda daje nieco inny efekt. To od Ciebie zależy, na co się zdecydujesz. 

I już, gotowe! To nie było takie trudne, prawda?

Zdj. główne: Sam Moghadam Khamseh/unsplash.com

plantulae

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrze dobrać firany do stylu Twojego domu?
Jak dobrze dobrać firany do stylu Twojego domu?
Odkryj tajniki dobierania idealnych firan do stylu Twojego wnętrza. Poznaj najnowsze trendy w projektowaniu wnętrz i dowiedz się, jak firany mogą wpłynąć na wystroj Twojego domu.
Jak wybrać idealne ogrodzenie dla swojego domu?
Jak wybrać idealne ogrodzenie dla swojego domu?
Poznaj porady ekspertów, jak dobrać właściwe ogrodzenie dla swojego domu. Dowiedz się, które materiały są najodpowiedniejsze, jak zabezpieczyć swoją prywatność i jakie są trendy w ogrodzeniach.
Rośliny idealne do Twojego ogrodu
Rośliny idealne do Twojego ogrodu
Odkryj piękno natury w swoim ogrodzie - idealnie dobrane rośliny sprawią, że przestrzeń ożyje kolorem, aromatem i harmonią.
Ostatnie wpisy