Top 5 wymagających krzewów do ogrodu
Rośliny ogrodowe
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Top 5 wymagających krzewów do ogrodu

Krzewy ogrodowe to stały element aranżacji zielonego zakątka. Dobrze komponują się z drzewami i jednorocznymi roślinami. Jakie okazy są trudniejsze w uprawie i wymagają większej troski?

Ostrokrzew kolczasty

Piękny krzew o zimozielonych, ząbkowanych liściach. Nie ma szczególnych wymagań co do podłoża, jednak jest dość wrażliwy na minusowe temperatury i może przemarzać przy -15 stopniach Celsjusza. 

>> Zobacz też: BUDOWA GRILLA MUROWANEGO KROK PO KROKU

Pieris

Efektownie kwitnący krzew z drobnymi, białymi kwiatostanami – wymaga gleby próchniczej o kwaśnym lub lekko kwaśnym odczynie. Pieris źle znosi mroźne zimy, dlatego nie jest rekomendowany do sadzenia w północno-wschodniej Polsce.

Hibiskus

Posiada okazałe kwiaty (mogą być jednokolorowe lub dwubarwne) i jest dość trudny w uprawie. Hibiskus jest wrażliwy na mróz i wymaga zabezpieczeń na zimę. Preferuje miejsca osłonięte od wiatru i lekką, pulchną glebę.

Pigwowiec

Daje urocze, okrągłe owoce, a jego kwiaty przypominają kwiaty jabłoni. Pigwowiec potrzebuje żyznej, pulchnej ziemi, bogatej w wapno. Nie będzie dobrze rósł w podłożu podmokłym i zadarnionym. Lubi słońce, dlatego nie nadaje się do sadzenia po północnej stronie budynku.

Wawrzynek wilczełyko

Niski krzew o różowych lub białych kwiatach. Wymaga gleby próchniczej, wapiennej, powinien być posadzony w miejscach zacienionych. 

plantulae

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne dodatki do stołu, które podkreślą atmosferę każdej uroczystości?
Jak wybrać idealne dodatki do stołu, które podkreślą atmosferę każdej uroczystości?
Odkryj sekrety dobierania idealnych dodatków do stołu, które podkreślą wyjątkowy charakter każdej uroczystości. Odkryj, jak wybór właściwych dekoracji może wpływać na atmosferę Twojego przyjęcia.
Jak wybrać idealną komodę do twojego salonu – praktyczne porady
Jak wybrać idealną komodę do twojego salonu – praktyczne porady
Zdobądź praktyczne porady, które pomogą wybrać idealną komodę do salonu, zwracając uwagę na styl, funkcjonalność i wielkość. Od ważnej roli w wystroju do przechowywania - dowiedz się jak ją wykorzystać.
Kosiarki akumulatorowe. Ile to kosztuje i kiedy warto kupić?
Kosiarki akumulatorowe. Ile to kosztuje i kiedy warto kupić?

Na rynku pojawiło się sporo kosiarek akumulatorowych, a my podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, ile pieniędzy przeznaczyć na ten cel oraz kiedy jest najlepszy czas, aby się w podobny sprzęt zaopatrzyć.

Ostatnie wpisy