Dmuchawa do liści – czym się kierować podczas zakupu?
Elektryczne
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dmuchawa do liści – czym się kierować podczas zakupu?

Na rynku można znaleźć różne rodzaje dmuchaw do liści. Niektóre lepiej sprawdzą się w ogrodzie, a inne przy oczyszczaniu dużych powierzchni. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas wybierania.

Dlaczego warto kupić dmuchawę?

Dywany z liści z pewnością nieraz przysporzyły Ci wiele pracy. Zgrabianie ich ręcznie to często praca na kilka godzin – szczególnie, jeśli posiadasz duży ogród. W takim przypadku świetną decyzją będzie kupienie specjalnej dmuchawy. Dzięki niej zaoszczędzisz wiele czasu, a Twoje plecy z pewnością Ci podziękują. Usuwanie liści z trawników, tarasów i ścieżek stanie się łatwe i szybkie.

Z pewnością znajdziesz idealne urządzenie dla swoich potrzeb. Na rynku dostępne są spalinowe i elektryczne dmuchawy do liści. Wybierzesz spośród modeli o różnej wydajności i sile strumienia powietrza. Większe, spalinowe sprzęty, pomogą przy oczyszczaniu rozległych terenów. Mobilne, akumulatorowe dmuchawy sprawdzą się przy niewielkich powierzchniach. Ich zakup nie musi wiązać się z dużym wydatkiem – małe modele można dostać już za mniej niż 100 złotych. Jeśli interesuje Cię wyższa półka cenowa, zwróć uwagę na funkcję rozdrabniającego odkurzacza o dużym zasięgu.

Model spalinowy czy elektryczny?

Spalinowe dmuchawy do liści są z reguły cięższe i głośniejsze od ich elektrycznych odpowiedników. Mają one przy tym jednak dużo silniejszy podmuch. Takie modele będą przydatne dla osób, które muszą oczyścić duże tereny w krótkim czasie.

Mobilna, elektryczna dmuchawa sprawdzi się natomiast u posiadaczy mniejszych powierzchni. Jest lekka, a przy tym umożliwia łatwe manewrowanie. Poradzi z nią sobie nawet młodsza osoba oraz senior. Wersja z akumulatorem zapewni także możliwość dotarcia do każdego kąta ogrodu. Nie będzie przy tym Cię ograniczać kabel, który często sprawia wiele kłopotów w przewodowych modelach. Należy też wspomnieć, że elektryczna dmuchawa to najmniej inwazyjny wybór dla środowiska. Nie generuje ona spalin, a na dodatek jest wyjątkowo cicha. 

Trzeba jednak pamiętać o regularnym ładowaniu akumulatora. Dobrym rozwiązaniem dla wymagających osób będzie dokupienie dodatkowej baterii. Przyda się ona w przypadku długich sesji oczyszczania ogrodu z liści – szybka wymiana ogniw umożliwi dalsze, bezproblemowe porządki. Jeśli jednak wiesz, że ograniczenie przez długość przewodu nie będzie dla Ciebie problemem, możesz sięgnąć po sieciowy model. Ta opcja umożliwi Ci nawet wielogodzinne sesje zdmuchiwania liści.

Zwróć uwagę na przepływ powietrza

Prędkość przepływu powietrza jest ważnym parametrem, na który należy zwracać uwagę przy wybieraniu dmuchawy. Jeśli chcesz szybko oczyścić duże powierzchnie z liści i gałązek, polecamy Ci zakup urządzenia o prędkości sięgającej ponad 320 km/h. Zwolennicy cichych, a przy tym tanich rozwiązań na pewno bardziej docenią jednak modele o nieco niższej mocy.

Weź też pod uwagę objętość przepływającego powietrza. Parametr ten określa się w metrach sześciennych na godzinę lub na minutę. Im wyższa będzie jego wartość, tym większą powierzchnię będziesz w stanie oczyścić w krótszym czasie. Większość producentów deklaruje objętość w okolicach 14 m³/min.

Zdj. główne: Melanie Kreutz/unsplash.com

plantulae

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy warto stosować kompost w pielęgnacji roślin ogrodowych?
Czy warto stosować kompost w pielęgnacji roślin ogrodowych?
Poznaj korzyści i niedocenioną moc kompostu w pielęgnacji twojego ogrodu - naturalny sposób na zdrowe, bujne rośliny.
Praktyczne porady, jak dostosować biurko do indywidualnych potrzeb
Praktyczne porady, jak dostosować biurko do indywidualnych potrzeb
Chcesz, aby Twoje biurko idealnie spełniało Twoje potrzeby? Dowiedz się, jak go dostosować - nawet na własną rękę! Poznaj praktyczne porady na komfortową i produktywną pracę.
Jak skutecznie wykorzystać meble na wymiar w aranżacji sklepu
Jak skutecznie wykorzystać meble na wymiar w aranżacji sklepu
Odkryj, jak skutecznie wykorzystać meble na wymiar w aranżacji sklepu. Poznaj praktyczne wskazówki i sugestie, które pomogą Ci zoptymalizować przestrzeń i przyciągnąć więcej klientów.
Ostatnie wpisy