Kiedy sadzić truskawki?
Ogród warzywny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy sadzić truskawki?

Każdy z nas z utęsknieniem czekał na nastanie wiosny, która niesie ze sobą zapach kwiatów, deszczu i pierwsze owocowe smakołyki, w tym słodkie truskawki! Kiedy je sadzić? Czy jeśli posadzisz je tej wiosny możesz liczyć na owoce jeszcze w tym roku? Sprawdź i ruszaj do ogrodu!

Marzysz o pysznych truskawkach z własnego ogródka, tylko nie wiesz, kiedy zabrać się do realizacji tego z pozoru skomplikowanego planu? Właśnie teraz jest najlepsza pora! Młode truskawki najlepiej sadzić do gruntu od połowy marca do maja. Warto przy tym zwrócić uwagę na prognozy pogody i zrobić to, kiedy wiosenne przymrozki już odpuszczą. Jeśli zrobisz to w odpowiednim czasie, masz sporą szansę na zebranie owoców w tym samym sezonie!

Photo by DarkmoonArt de from Pixabay.com

Czy tylko wiosną?  

Wiosna to nie jedyny czas odpowiedni do tworzenia truskawkowej grządki. Sadzonki doskonale zaaklimatyzują się w ogródku również jesienią. Nowe nasadzenia warto wtedy planować od połowy września aż do pierwszych przymrozków.  

Warto pamiętać, że po posadzeniu truskawki potrzebują wody, dlatego jeśli pogoda nas nie rozpieszcza ciepłym, wiosennym deszczem, musisz zadbać o ich wilgotność.

Photo by Pexels from Pixabay.com
plantulae

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie sztućce do codziennego użytku?
Jak wybrać odpowiednie sztućce do codziennego użytku?
Odkryj sekrety wyboru doskonałych sztućców do codziennego użytku, dowiedz się, na co zwracać uwagę podczas ich zakupu i jak dobierać je do stylu Twojej kuchni.
Jaki zlewozmywak sprawdzi się w nowoczesnej kuchni?
Jaki zlewozmywak sprawdzi się w nowoczesnej kuchni?
Porównanie różnych modeli zlewozmywaków dostępnych na rynku do nowoczesnej kuchni. Jak dobrać odpowiedni model, aby harmonizował z resztą wystroju?
Jak wybrać odpowiednie rolki do dystrybutorów ręczników w miejscach użyteczności publicznej?
Jak wybrać odpowiednie rolki do dystrybutorów ręczników w miejscach użyteczności publicznej?
Poznaj kluczowe kryteria wyboru rolek do dystrybutorów ręczników w miejscach publicznych. Zrozum, jak prawidłowa decyzja wpływa na wygodę i satysfakcję użytkowników.
Ostatnie wpisy