Lampki świąteczne w ogrodzie – jak stworzyć piękne aranżacje?
Oświetlenie ogrodowe
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Lampki świąteczne w ogrodzie – jak stworzyć piękne aranżacje?

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Praktycznie każdy już nie może doczekać się, aż zacznie dekorować swój dom nie tylko drobnymi elementami, które nawiązują do tego wyjątkowego czasu w roku, ale również światełkami. 

Nie od dziś bowiem wiadomo, że to właśnie dobrze dobrane punkty świetlne tworzą atmosferę w domu, jak i w ogrodzie. Idąc za przykładem Amerykanów, którzy wprost prześcigają się w efektownym ozdabianiu swoich budynków, warto postawić na wspaniałe aranżacje świetlne w ogrodzie. Gwarantujemy, że nawet jeśli śnieg w tym roku nie zawita podczas Bożego Narodzenia, widok drobnym punkcików, które umieszczone będą na krzewach wokół domu, zrekompensuje Wam brak białego puchu! Oto, w jaki sposób efektownie przyozdobić ogród na święta!

Nieodzowny element świąt – klimatyczne światełka

Przed świętami nie tylko choinka uprasza się o ubranie jej w urokliwe światełka. Warto wykorzystać łańcuchy świetlne również w ogrodzie. Oczywiście muszą być one przystosowane do warunków panujących na zewnątrz, jednak takich produktów nie brakuje. Coraz więcej producentów stawia na odporne na chłód i wilgoć elementy dekoracyjne, które dodatkowo zasilane są na baterie słoneczne albo na wersje alkaliczne.

W kwestii motywów, wielkości oraz długości nie ma praktycznie ograniczeń. Dostępne są zarówno małe punkciki o chłodnej barwie, a także duże kule z ciepłym światłem. Tak naprawdę tylko od nas zależy, co i gdzie zawiśnie w naszym ogrodzie. W tym przypadku możesz naprawdę zaszaleć. Jeśli masz duży ogród, który jest pełen krzewów i drzew, bez trudu umieścisz na nich lampki, nawet te kolorowe. Możesz się nawet pokusić o przystrojenie domu czy tarasu, aby razem z ogrodem budowały świąteczną atmosferę.

Aranżacja ogrodu ze światła w roli głównej

Każdy chyba widział w amerykańskich filmach, jak mieszkańcy tego regionu świata dbają o piękne ozdobienie domu kolorowymi światełkami. Można się nimi zainspirować i samemu stworzyć niesamowity klimat wokół budynku. Z pewnością doskonale sprawdzą się drobne punkciki, które można umieścić w zasadzie wszędzie, praktycznie bez ograniczeń. Zanim jednak zakupisz konkretne rozwiązania, warto wszystko dokładnie rozplanować. 

Zatem jeśli masz kilka drzewek w jednym rzędzie, możesz postawić na przystrojenie co drugiego, aby ilość światła nie przytłaczała. Warto także wybrać lampki w kształcie sopli, które świetnie wyglądają przy drzwiach wejściowych lub na tarasie. Jeśli masz w ogrodzie altankę, również ona powinna być podświetlona. Dzięki temu stworzysz klimat rodem z tajemniczego ogrodu. Warto także postawić na drobne lampeczki na ogrodzeniu oraz oczywiście wybrać drzewko, które będzie naszą zewnętrzną choinką. Taki punkt świetlny powinien zostać wyróżniony, najlepiej światełkami o zachwycającym kształcie, takim jak np. śnieżynki. Możesz również pokusić się o podświetlenie taśmami led każdego balkonu, a jeśli masz niewielkie lampy solarne, zadbaj, aby świeciły się przy ścieżce i na podjeździe. Dzięki takiej aranżacji bardzo szybko poczujesz niesamowity i absolutnie wyjątkowy klimat świąt!

Zdj. główne: Philip Moore/unsplash.com

plantulae

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Urządzanie pomieszczenia w stylu vintage – Twój przewodnik po nostalgii
Urządzanie pomieszczenia w stylu vintage – Twój przewodnik po nostalgii
Ożyw swój dom stylem vintage - elegancja, nostalgiczny urok i unikalny charakter w jednym. Przenieś się w czasie już dziś!
Zastosowanie płyt komorowych z poliwęglanu w nowoczesnym budownictwie
Zastosowanie płyt komorowych z poliwęglanu w nowoczesnym budownictwie
Dowiedz się, jak nowoczesne technologie wykorzystują płyty komorowe z poliwęglanu w budownictwie - ich kluczowe cechy, zastosowania oraz korzyści wynikające z ich użycia.
Jakie są najnowsze technologie i innowacje w częściach do maszyn rolniczych?
Jakie są najnowsze technologie i innowacje w częściach do maszyn rolniczych?
Nowe technologie, nazywane często rolnictwem 4.0, rewolucjonizują tradycyjne metody uprawy i hodowli. Poznajmy te przełomowe rozwiązania.
Ostatnie wpisy